اهداف و برنامه ها

مؤسسه خيرين پژوهش سلامت رويان با پيگيري اين اهداف و جلب همکاري، همفکري و همدلي خيرين گرانقدر که به پيشرفت علم پزشکي و رشد علمي پژوهشگران و دانشمندان کشور عزيزمان، جمهوري اسلامي ايران، علاقه‌مندند، پايگاه اطلاعاتي مناسبي را تدارک ديده، تا با پشتيباني آنها اين مسير سخت را با ايمان و تدبير طي نمايد و اميدوار است مرهون الطاف حضرت حق قرار گيرد که مي‌فرمايد: "لئن شکرتم لازيدنکم"

مأموريت خیرین پژوهش رویان:

اين مؤسسه، نهاد غيرسياسي، غيرتجاري و غيرانتفاعي است که با رعايت کلية قوانين جمهوري اسلامي ايران، پشتيباني از فعاليت‌هاي پژوهشي، آموزشي، فرهنگي و تخصصي پژوهشگران علوم پزشکي در خصوص شناسايي، تشخيص و درمان بيماري‌هاي صعب‌العلاج به ويژه بيماري‌هاي کليوي را در دستور کار خود دارد.

چشم‌انداز:

اعتلاي جايگاه علمي ايران اسلامي و ارتقاء سلامت مردم عزيز كشورمان در پرتو همكاري و مشاركت خالصانة خيرين

اهداف:

اين مؤسسه با حمايت از تلاش محققين، ضمن شناسايي و بکارگيري روش‌ها و فناوري‌هاي نوين تشخيص و درمان بيماري‌ها، از جمله سلول‌هاي بنيادي، زيست شناسي ملکولي، طب ترميمي و ژنتيک، اهداف زير را دنبال مي‌نمايد:

  1. نيازسنجي و اولويت‌گذاري موضوعات پژوهشي در خصوص تشخيص و درمان بيماري‌هاي صعب‌العلاج با بهره‌گيري از فناوري‌ها، روش‌ها ‌و ابزار نوين به ويژه کليه و مجاري ادرار
  2. حمايت مادي و معنوي از طرح‌هاي پژوهشي، آموزشي و دستاوردهاي حاصل با توجه به اولويت‌هاي پژوهشي مصوب
  3. شناسايي و توسعه فناوري‌هاي نوين و بومي‌سازي آنها با تأمين زيرساخت‌ها و منابع مورد نياز اعم از فضا، تجهيزات و نيروي انساني
  4. ايجاد بانک‌هاي اطلاعاتي از آخرين منابع علمي و دستاوردها در حوزه فعاليت مؤسسه به منظور ارتقاء آگاهي و دانش عمومي و تخصصي  
  5. تلاش در جهت جذب پژوهشگران و کمک به تربيت و توانمندسازي آنها به منظور گسترش تحقيقات و جلوگيري از فرار مغزها

برنامه‌ها:

براي تحقق هر يک از اهداف برنامه‌ريزي لازم صورت گرفته و منابع مورد نياز در اختيار مديران و پژوهشگران قرار داده مي‌شود تا برنامه‌هاي زير محقق گردد:

  1. نيازسنجي و اولويت‌گذاري موضوعات پژوهشي در خصوص تشخيص و درمان بيماري‌هاي صعب‌العلاج با بهره‌گيري از فناوري‌ها، روش‌ها ‌و ابزار نوين به ويژه کليه و مجاري ادرار- بدون شک اولين اقدام براي تحقق يک هدف عالي، شناخت دقيق مشکلات و تعيين اولويت براي مقابله با آنهاست. در اين رابطه، مؤسسه با همکاري پژوهشگاه رويان، گروه علمي-پژوهشي کليه را متشکل از اساتيد و دانشجويان رشته‌هاي مختلف علوم پزشکي و فني راه‌اندازي نمود تا محورها و موضوعات پژوهشي را استخراج و اولويت‌بندي ‌کند.
  2. حمايت مادي و معنوي از طرح‌هاي پژوهشي، آموزشي و دستاوردهاي حاصل با توجه به اولويت‌هاي پژوهشي مصوب- پس از تعيين محورها و موضوعات پژوهشي توسط گروه علمي-پژوهشي، و تأييد اولويت‌ها از سوي کميته پژوهشي رويان، برنامه عملياتي هر يک از محورها و موضوعات تدوين مي‌شود. و پس از تعيين مدير و تيم اجرايي پروژه، اين مؤسسه اعتبار و امکانات لازم را براي اجراي تحقيقات تدارک ديده و آنها را در اختيار تيم اجرايي قرار مي‌دهد. در همين خصوص اعزام محققين به همايش‌ها، كنگره‌ها، كنفرانس‌ها و فرصت‌هاي مطالعاتي و تحقيقاتي را در دستور كار دارد.
  3. شناسايي و توسعه فناوري‌هاي نوين و بومي‌سازي آنها با تأمين زيرساخت‌ها و منابع مورد نياز اعم از فضا، تجهيزات و نيروي انساني- همزمان با بررسي موضوعات تحقيقاتي و حمايت از اجراي آنها، مؤسسه براي جذب و بکارگيري مناسب‌ترين و اثربخش‌ترين روش‌ها و فناوري‌هاي پژوهشي، آموزشي، تشخيصي و درماني، به شناسايي امکانات مورد نياز محققين مي‌پردازد و پس از جذب اعتبارات لازم از خيرين گرامي نسبت به تهيه و تأمين امکانات و تسهيلات مورد نياز اقدام مي‌کند تا با تلاش آنها، پيشرفته‌ترين و کارآمدترين ابزارها، روش‌ها و فناوري‌هاي تشخيصي و درماني بيماري‌هاي صعب‌العلاج در ايران توسط محققين کشور ساخته و بکار گرفته شود.
  4. ايجاد بانک‌هاي اطلاعاتي از آخرين منابع علمي و دستاوردها در حوزه فعاليت مؤسسه به منظور ارتقاء آگاهي و دانش عمومي و تخصصي- يکي از ابزارهاي لازم براي اينکه محققين بتوانند فعاليت‌هاي پژوهشي، آموزشي و درماني خود را انجام دهند، منابع و مآخذ علمي روز است. همچنين بانک اطلاعات کليه مراکز و مؤسسات علمي معتبر جهان و کنگره‌ها و کنفرانس‌هاي بين‌المللي مرتبط با بيماري‌هاي صعب‌العلاج کليه مي‌تواند در پيشبرد فعاليت‌هاي تحقيقاتي مؤثر باشد. مؤسسه خيرين يکي از مأموريت‌هاي خود را تدارک اين منابع قرار داده است.   
  5. تلاش در جهت جذب پژوهشگران و کمک به تربيت و توانمندسازي آنها به منظور گسترش تحقيقات و جلوگيري از فرار مغزها- بدون شک حمايت مادي و معنوي از دانشمندان و پژوهشگران جوان که عاشقانه در پي دستيابي به حل معضلات علوم پزشکي و تشخيص و درمان بيماري‌ها هستند، مي‌تواند با تهييج و ترغيب آنها، مانع فرار مغزها گردد و ذخيره دانشي و هوشي و قدرت علمي کشور را افزايش دهد، و به تقويت ثروت ملي کمک کند. لذا مؤسسه وظيفة خود مي‌داند تا بستر جذاب، علمي و آرام براي پژوهش و آموزش محققين را فراهم کند و در افزايش درآمد ملي نقش ايفا کند.

اعضای هیئت مدیره

Salarian

 حاج آقا اصغر سالاریان زاده

(رئیس هیئت مدیره)

Dr-gourabi

جناب آقای دکتر حمید گورابی

(نایب رئیس هیئت مدیره)


Dr-vosough

جناب آقای دکتر احمد وثوق

(عضو هیئت مدیره)

Dr-shahverdi

جناب آقای دکتر عبدالحسین شاهوردی 

(عضو هیئت مدیره)


Dr-Saleian

جناب آقای دکتر سالاریان زاده 

 (مدیر عامل)

Mr-Azimi

جناب آقای رضا عظیمی

(عضو هیئت مدیره)


Dr-2

جناب آقای حاج سعید رستگار پناه 

(عضو هیئت مدیره)

Dr-3

جناب آقای دکتر جمالی نیک 

(عضو هیئت مدیره) 


Dr-4

جناب آقای حاج امیر جواهری 

(عضو هیئت مدیره)

 Dr-5

جناب آقای حاج مجید دیّانی 

(عضو هیئت مدیره)