پژوهش

امروز پس از گذشت یک دهه فعالیت در حوزه سلول‌های بنیادی در سطح ملی و بین‌المللی باورمان بر آن است که دسته‌بندی علوم به «علوم پایه» و «علوم کاربردی» غلط مصطلحی است که همه‌گیر شده است  و تنها چیزی که وجود دارد «علم» است و اگر علم داشته باشیم باید توانایی کاربرد آن را هم داشته باشیم؛  با این باور، طی ده سال گذشته امکانات مادی و معنوی خود را متمرکز کردیم تا پاسخگوی نیازهای بالینی جامعه خود باشیم. 

آموزش

مرکز سلول‌های‌بنیادی برای همه، مکانی‌ جهت کشف استعداد‌های نهفته در میان فرزندان این مرزوبوم شده است تا با ساده‌سازی علم زیست‌شناسی و علوم وابسته و ارائه تجهیزات و ادوات آموزشی ساده، دانش نوین علوم پایه را در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان کشور قرار دهد.

درمان

تقویت بنیان خانواده، به عنوان زيربناي ساختار جامعه، يكي از اصلي‌ترين اهداف بشر از ديرباز تاكنون بوده است و هر اقدامي در جهت پشتيباني از اين ساختار باعث آرامش افراد جامعه و اعتلاي آن خواهد شد. يكي از زيباترين جلوه‌هاي دخالت علوم، در دستيابي به اهداف معنوي خود، كمك در زمينه ناباروري و تبديل آن به باروري است. امروزه پيشرفت علوم در زمینه علوم پزشكي، اميدهاي تازه‌اي را در درمان بيماران نابارور به وجود آورده است.